Бела Куќа Хотел

 • препорачан
 • соби 12
 • Плаќање со кредитна картичка
 • review score 10

Општина Битола, 7000 - Битола, 20 Boris Kidric Str. Македонија


за Бела Куќа Хотел

Situated in Bitola, 300 metres from the Main Square, Bela Kuka Hotel offers free WiFi, free air conditioning and a garden. A bus stop is 120 metres away, while Shirok Sokak street with its many cafes and shops is 30 metres away.

Please let the property know your expected arrival time in advance. Contact details are stated in the booking confirmation.


Плаќање со кредитна картичка 614 метри
опременост Бела Куќа Хотел


Општо
 • Паркинг
 • Паркинг (во комплекс)
 • Wi-Fi достапно насекаде
Храна и пијалоци
 • Собна услуга
 • Бар
 • Појадок во соба
 • Ресторан
Рецепциски услуги
 • Рецепција 24ч.
 • Сеф
 • Менувачница
 • Простор за багаж
Заеднички делови
 • Градина
 • Тераса
Транспорт
 • Превоз до аеродром
 • Транспортен сервис (дополнително се доплаќа)
 • Превоз до аеродром (дополнително се наплаќа)
Чистење
 • Перална
 • Пеглање
 • Дневна собна услуга
Разно
 • Семејни соби
 • Греење
 • Климатизирано
Услуги
 • Интернет
 • Wi-Fi
 • Бесплатно Wi-Fi
Забава и семејни услуги
 • Детско игралиште

инфо за гости Бела Куќа Хотел


зборуваме
 • English
 • Spanish
 • Macedonian
пријавување
14:00 -
одјавување
- 12:00

Плаќање Бела Куќа Хотел


 • Visa

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Euro/Mastercard

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Discover

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Diners Club

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Maestro

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • American Express

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизацијаПроверете достапност на соби - Бела Куќа Хотел


 • Single
 • може да се резервира
 • мин. цена 28 eur
 • макс. цена 67 eur
 • големина 20 м. кв.
 • 1 бања

This air-conditioned room comes with a private bathroom with a shower and a flat-screen TV with satellite channels. It also features a minibar and hardwood floors. • Минибар
 • Туш
 • Сеф
 • Телефон
 • Клима уред
 • Радио
 • Дневен престој
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Сателитска)
 • LCD TV
 • Дрвен под/паркет
 • Гардеробер/Плакар
 • Пешкири
 • Лен

 • Twin/Double
 • може да се резервира
 • големина 22 м. кв.
 • 1 бања

This air-conditioned room comes with a private bathroom with a shower and a flat-screen TV with satellite channels. It also features a minibar and hardwood floors. • Минибар
 • Туш
 • Сеф
 • Телефон
 • Клима уред
 • Радио
 • Дневен престој
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Сателитска)
 • LCD TV
 • Дрвен под/паркет
 • Гардеробер/Плакар
 • Пешкири
 • Лен

 • Triple
 • може да се резервира
 • големина 25 м. кв.
 • 1 бања

This air-conditioned room comes with a private bathroom with a shower and a flat-screen TV with satellite channels. It also features a minibar and hardwood floors. • Минибар
 • Туш
 • Сеф
 • Телефон
 • Клима уред
 • Радио
 • Дневен престој
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Сателитска)
 • LCD TV
 • Дрвен под/паркет
 • Гардеробер/Плакар
 • Пешкири
 • Лен

 • Suite
 • може да се резервира
 • големина 40 м. кв.
 • 1 спална
 • 1 бања

This air-conditioned suite comes with a private bathroom with a shower, a flat-screen TV with satellite channels and a balcony. It also features a minibar and hardwood floors. • Минибар
 • Туш
 • Сеф
 • Телефон
 • Клима уред
 • Балкон
 • Радио
 • Дневен престој
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Сателитска)
 • LCD TV
 • Дрвен под/паркет
 • Гардеробер/Плакар
 • Пешкири
 • Лен
 • Сепаре

Хотелска мапа и што има во близина на Бела Куќа Хотел
 • OHD Ohrid St. Paul the Apostle
  Ohrid St. Paul the Apostle 78 km 01:22 WNW
 • KZI Filippos
  Filippos 115 km 01:32 SSE
 • KSO Kastoria
  Kastoria 116 km 01:53 S
 • SKP Skopje Alexander the Great
  Skopje Alexander the Great 153 km 01:59 NNE
 • TIA Tirana Mother Teresa
  Tirana  Mother Teresa 214 km 03:58 WNW
 • LRA Larisa
  Larisa 233 km 03:20 SSE
 • IOA Ioannina
  Ioannina 243 km 02:51 SSW
 • SKG Thessaloniki Macedonia
  Thessaloniki Macedonia 249 km 02:44 ESE
 • PRN Priština
  Priština 263 km 03:29