Хотел Епинал - СПА и Казино

 • соби 67
 • Домашните гости можат да резервираат без кредитна картичка
 • Плаќање со кредитна картичка
 • review score 7

Општина Битола, 7000 - Битола, Marsal Tito bb Македонија


за Хотел Епинал - СПА и Казино

Хотелските живи забави и удобности ќе ги задоволат Вашите сетила и ќе Ве приматат да останете малку подолго. Опкружен од неколку најпознати атракции во Битола овој убав хотел е се наоѓа на идеална локација - Широк Сокак.
Кога Вашите планови вклучуваат собири, конвенции или време за себе, Хотел Епинал ќе Ве смести со стил и ќе Ве опслужи со професионален и брз сервис, нудејки Ви најразлични удобности кои ќе го направат Вашиот престој уште поубав.


Домашните гости можат да резервираат без кредитна картичка Плаќање со кредитна картичка 617 метри
опременост Хотел Епинал - СПА и Казино


Општо
 • Паркинг
 • Бесплатен паркинг
 • Паркинг (во комплекс)
 • Приватен паркинг
 • Wi-Fi достапно насекаде
Храна и пијалоци
 • Собна услуга
 • Бар
 • Ручек за носење
 • Снек бар
 • Специјални диетални менија (на барање)
 • Ресторан
 • Појадок во соба
Бизнис
 • Конференциски/банкет простор
 • Факс/фотокопир
Рецепциски услуги
 • Рецепција 24ч.
 • Сеф
 • Менувачница
 • Простор за багаж
Базен и убавина
 • Сауна
 • Фитнес центар
 • Спа и Центар за убавина
 • Масажа
 • Топла бања/Џакузи
 • Амам/Турска бања
 • Базен (внатрешен, нонстоп)
Заеднички делови
 • Градина
 • Тераса
Разно
 • Соби за непушачи
 • Погодности за инвалиди
 • Семејни соби
 • ВИП собни сервиси
 • Лифт
 • Греење
 • Климатизирано
 • Простор наменет за пушење
Чистење
 • Перална
 • Хемиско
 • Пеглање
 • Чистење на кондури
 • Trouser press
 • Дневна собна услуга
Продавници
 • Бербер/Салон за убавина
 • Продавница за сувенири
 • Продавници (во објект)
Забава и семејни услуги
 • Казино
Услуги
 • Интернет
 • Wi-Fi
 • Бесплатно Wi-Fi

инфо за гости Хотел Епинал - СПА и Казино


зборуваме
 • Bulgarian
 • German
 • English
 • Croatian
 • Macedonian
 • Russian
 • Serbian
пријавување
14:00 -
одјавување
- 10:00

Плаќање Хотел Епинал - СПА и Казино


 • Visa

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • American Express

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Euro/Mastercard

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Maestro

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизацијаПроверете достапност на соби - Хотел Епинал - СПА и Казино


 • Twin/Double
 • мин. цена 37 eur
 • макс. цена 240 eur
 • големина 16 м. кв.

- spacious room with tea/coffee facilities, cable TV, minibar, air conditioning • Чај / кафе
 • Минибар
 • Клима уред
 • Маса
 • Дневен престој
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • Бања или туш
 • Тепих
 • Ел. котел

 • Twin/Double
 • мин. цена 38 eur
 • макс. цена 228 eur
 • големина 20 м. кв.

- tea/coffee facilities, cable TV, minibar, air conditioning - seating area • Минибар
 • Бања
 • Клима уред
 • Маса
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • Тепих
 • Ел. котел

 • Suite
 • мин. цена 90 eur
 • макс. цена 133 eur
 • големина 25 м. кв.
 • 1 спална
 • 1 бања

- tea/coffee facilities, cable TV, minibar, air conditioning - LCD TV • Чај / кафе
 • Минибар
 • Клима уред
 • Маса
 • Дневен престој
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • Бања или туш
 • LCD TV
 • Дрвен под/паркет
 • Ел. котел

 • Suite
 • големина 90 м. кв.
 • 1 спална

- bedroom, spacious living room, dining area, with kitchenette (though without cooking facilities) - tea/coffee facilities, cable TV, minibar, air conditioning • Чај / кафе
 • Минибар
 • Клима уред
 • Hot Tub
 • Мини кујна
 • Маса
 • Дневен престој
 • Free toiletries
 • DVD Player
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • Бања или туш
 • Тепих
 • Камин
 • LCD TV
 • Трпезарија
 • Ел. котел

 • Triple
 • големина 21 м. кв.

This triple room features a tumble dryer, cable TV and air conditioning. • Минибар
 • Сеф
 • ТВ
 • Клима уред
 • Маса
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • Тепих
 • Звучна изолација
 • Сервис за будење
 • Аларм
 • Ел. котел
 • Сушара
 • Гардеробер/Плакар
 • Поглед на град
 • Пешкири
 • Држач за облека

 • Suite
 • големина 49 м. кв.
 • 1 спална

This suite features a electric kettle, soundproofing and spa bath. • Минибар
 • Сеф
 • Клима уред
 • Hot Tub
 • Бања (спа)
 • Маса
 • Дневен престој
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • Меѓусебно поврзани соби
 • LCD TV
 • Звучна изолација
 • Дрвен под/паркет
 • Сервис за будење
 • Аларм
 • Ел. котел
 • Гардеробер/Плакар
 • Поглед на град
 • Пешкири

 • Triple
 • големина 25 м. кв.

This triple room has air conditioning, minibar and electric kettle. • Минибар
 • Клима уред
 • Маса
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • Ел. котел

Хотелска мапа и што има во близина на Хотел Епинал - СПА и Казино
 • OHD Ohrid St. Paul the Apostle
  Ohrid St. Paul the Apostle 78 km 01:22 WNW
 • KZI Filippos
  Filippos 116 km 01:33 SSE
 • KSO Kastoria
  Kastoria 117 km 01:54 S
 • SKP Skopje Alexander the Great
  Skopje Alexander the Great 153 km 02:00 NNE
 • TIA Tirana Mother Teresa
  Tirana  Mother Teresa 214 km 03:58 WNW
 • LRA Larisa
  Larisa 233 km 03:21 SSE
 • IOA Ioannina
  Ioannina 243 km 02:52 SSW
 • SKG Thessaloniki Macedonia
  Thessaloniki Macedonia 250 km 02:45 ESE
 • PRN Priština
  Priština 263 km 03:30