Токин хаус хотел   ★★★   Битола


Токин хаус хотел
Сместување во близина

Токин хаус хотел
Знаменитости во близина

Токин хаус хотел опис

Единствениот Бутик хотел во срцето на Битола. Објектот е граден во духот на Австро-Унграската архитектура. Се наоѓаме на 40 метри од главната пешачка улица Широк Сокак каде се сите кафе-барови, ресторани, галерии и продавници. Можеме да Ви помогнеме да си организите тури за разгледување на Битола, и да ви асистираме со превози и совети за други места во Македонија.

0.42 км оддалеченост од плоштад во Битола.
точна локација: надморска височина: 613 meters

Токин хаус хотел локација на мапа


Токин хаус хотел - провери соби, цени и резервирај низ само неколку чекори ...

Токин хаус хотел капацитети

капацитети
24 часа услуги на рецепција • Греење • Конференциска сала • Паркинг (надворешен сопствен) • Перална • Собна услуга • Тераса
капацитети на собата
Бања или туш • Безжичен интернет • Клима уред • Работна маса • Сервис за будење/аларм • Сеф • ТВ • ТВ Кабелска • Фен
пријавување
-
одјавување
-
миленичиња
Миленичињата не се дозволени.

Токин хаус хотел контакт инфо

адреса
Маркс и Енгелс 7, 7000 Битола
телефон
+389 (0)47 232 309
факс
+389 (0)47 232 242
веб
www.tokin-house.com
е-пошта
[email protected]
macedonian-hotels.mk